Zaproszenie dla uczniów ze szkoły podstawowej!

Już za tydzień spotykamy się na I kongresie informatyki, robotyki i nauk ścisłych a także… grafiki 3D w Społeczne LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu

Poznajcie naszych wspaniałych Gości i prelegentów. Na pierwszym miejscu przedstawiamy – nasz honorowy gość – Profesor Zbigniew Nawrat! Chcemy, aby naszych uczniów inspirowali właśnie tacy ludzie jak ON. Naukowiec, wynalazca, nauczyciel, wizjoner. Ale tez: żeglarz, poeta, muzyk! Pionier sztucznych narządów (komory wspomagania serca POLVAD ratujące pacjentów od 1993 r.) i robotyki medycznej (robot chirurgiczny Robin Heart, sprzedana licencja na jeden z modeli w 2019 r.).

Obecnie jest członkiem zespołu Katedry Biofizyki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego i dyrektorem kreatywnym Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii w Zabrzu. Jest prezydentem Międzynarodowego Stowarzyszenia na rzecz Robotyki Medycznej, redaktorem Medical Robotics Reports. Jest liderem odpowiedzialnym w Polsce za europejski projekt DIH HERO Robotics in Healthcare. Członek Komisji Biomechaniki Komitetu Mechaniki PAN oraz Komisji Nauk Przyrodniczych, Stacji Naukowej PAU w Katowicach. Fizyk, dr.hab.n.med. Z.Nawrat,prof. IPS, jest twórcą i organizatorem cyklicznych konferencji Medical Robots, BioMedTech Silesia, Warsztatów Chirurgicznych, Konfrontacji Med.&Art., jest uznanym promotorem i popularyzatorem twórczych postaw młodzieży (prowadzone przez niego koło naukowe liczy prawie 300 studentów).

Zapraszamy! ZAPISUJECIE SIĘ I PRZYBYWAJCIE!