Szkoła Podstawowa

Umowa partnerska z Uniwersytetem
Medycznym w Lublinie

W roku 2016 zostaliśmy zaproszeni przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie do współpracy. To dla nas wielkie wyróżnienie. Wszystko dzięki wysokim wynikom, jakie osiągają nasi uczniowie na egzaminie maturalnym w zakresie biologii i chemii. W pierwszym roku nosiliśmy miano szkoły współpracującej, a od czterech lat jesteśmy szkołą partnerską Uniwersytetu na podstawie podpisanej na tę okoliczność umowy.

W tym czasie odbyliśmy szereg zajęć, uczestniczyliśmy zarówno w wykładach, jak i zajęciach warsztatowych. Braliśmy w udział w projekcie „Misja Med”. Zwiedziliśmy praktycznie wszystkie zakłady i katedry: Katedrę Anatomii, Chemii Nieorganicznej, Chemii Medycznej, Farmacji, Fizjologii Człowieka, Położnictwa czy Stomatologii.  

Praca z organami, nauka szycia chirurgicznego, borowanie, plombowanie, wykonanie EKG czy ciekawe eksperymenty chemiczne, takie zajęcia poszerzają wiedzę uczniów z zakresu biologii i chemii. Możliwość wykonywania ćwiczeń praktycznych rozwija wyobraźnię i pozwala łatwiej przyswoić wiedzę teoretyczną z lekcji.

2023

Wykład i zajęcia na Uniwersytecie Medycznym

1 marca uczniowie rozszerzający biologię i chemię po raz kolejny odwiedzili Uniwersytet Medyczny w Lublinie, aby uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach pogłębiających wiedzę z tych dziedzin...

Zobacz więcej

2022

ZAJĘCIA „MEDYCZNEGO FORUM EDUKACYJNEGO”

W poniedziałek 28.11 uczniowie grup biologiczno-chemicznych uczestniczyli w zajęciach „Medycznego forum edukacyjnego” w ramach współpracy naszej szkoły z Unwersytetem Medycznym w Lublinie...

Zobacz więcej

2020

ANATOMIA CZŁOWIEKA I WĘGLOWODANY to temat współpracy z Uniwersytetem Medycznym w Lublinie w roku 2020.Bardzo interesujące, kolejne zajęcia odbyły się dla uczniów klas I i II profilu biologiczno – chemicznego.W Katedrze Anatomii Prawidłowej Człowieka pod kierunkiem dr Baja i dwójki studentów III roku Wydziału Lekarskiego zaznajomiliśmy się z anatomią człowiekaW Katedrze Chemii Medycznej, pod okiem dr Hordyjewskiej braliśmy udział w ćwiczeniach i eksperymentach badając „Reakcje charakterystyczne węglowodanów". 

2019

2018

6 lutego nasi uczniowie wraz z paniami nauczycielkami biologii z naszego liceum ponownie mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i wykładach przygotowanych dla naszej szkoły przez UM w Lublinie. Tym razem były to następujące moduły: w Katedrze Chemii Medycznej "Kationy i aniony w znaczeniu biologicznym", "Znaki szczególne roślin stosowanych w lecznictwie" oraz wykład w Zakładzie Dietetyki Klinicznej. Dziękujemy serdecznie Lubelskiemu Uniwersytetowi Medycznemu za te ciekawe lekcje biologii i chemii.