Szkoła Podstawowa

Konkursy i olimpiady

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich do udziału w VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Geoinformatycznego, organizowanego przez Wydział Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej oraz firm Globema i ESRI Polska"👉https://www.geoinformatyka.gik.pw.edu.pl/

Konkurs o Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej. Laureat konkursu może uzyskać nawet 200 punktów rekrutacyjnych. Zachęcamy zainteresowanych maturzystów do konkursu więcej informacji.

https://indeks.pk.edu.pl/

Rozpoczynamy rejestrację

Rozpoczynamy rejestrację do X edycji Olimpiady Solidarności! W etapie szkolnym zapraszamy do udziału całe klasy! Rejestracji dokonuje nauczyciel do 8 listopada na stronie olimpiadasolidarnosci.pl/rejestracja2023 . Do zdobycia są indeksy na studia oraz stypendia. Czeka was niesamowita przygoda z historią! Współorganizatorem X edycji Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii jest Instytut Dziedzictwa Solidarności – https://ids1980.pl/ Dofinansowano z środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego" im. mjr. Marka Gajewskiego jest renomowanym, ogólnopolskim projektem, służącym rozwijaniu zainteresowań historycznych wśród uczniów.
Olimpiada adresowana jest do zafascynowanych historią uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów zainteresowanych szeroko rozumianą historią wojskowości.
Co roku w zawodach bierze udział ponad trzy tysiące uczniów. Zawody rozgrywane są w trzech etapach od października do czerwca, a ich zwieńczeniem są dwuczęściowe zawody finałowe. W części pierwszej zawodów finałowych uczniowie uzyskują zwolnienie z egzaminu maturalnego z historii z części pisemnej i ustnej. Drugiej części zawodów finałowych towarzyszą atrakcje dla uczestników i ich opiekunów. Finaliści uzyskują tytuł laureata Olimpiady, otrzymują cenne nagrody.
Zachęcamy do zapoznania się z historią naszego konkursu oraz informacjami o organizatorach.
Więcej informacji na stronie internetowej: https://olimpiadalosyzolnierza.pl/

Mamy na pokładzie olimpijczyków? Zachęcamy do wzięcia udziału w olimpiadzie CHEMICZNEJ

Udostępniamy: https://www.olchem.edu.pl/?fbclid=IwAR1awtUSgV9giq8hhPiJQAvcUrngE_hDPJ9fImapad1Lo2VMMylccmpJ8pc

Konkurs Niepodległość Polski 1918 -2023

W związku ze zbliżającą się 105 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości odbędzie się wewnątrzszkolny konkurs Niepodległość Polski 1918 -2023. Jego motywem są słowa generała Władysława Andersa Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i w walce o wolność i niepodległość Polski. Sugerując się powyższym hasłem zapraszamy do współzawodnictwa w celu upamiętnienia tego wyjątkowego wydarzenia w dziejach naszego narodu, jakim było odzyskanie niepodległości. Zainteresowani uczniowie mogą wybrać plastyczną, literacką lub merytoryczną formę udziału w konkursie a zgłoszenia przyjmowane są do 13.10.2023 r. u nauczycieli historii.

Szczegółowe informacje wraz z harmonogramem znajdują się w poniższym regulaminie konkursu.


Regulamin

1. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów Społecznego Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.
2. Motywem przewodnim konkursu są słowa generała Władysława Andersa Odrzućmy wszystko co nas dzieli i bierzmy wszystko co nas łączy w pracy i w walce o wolność i niepodległość Polski.
3. Uczeń może wybrać jedną z trzech form konkursu, w której chce wziąć udział:
a.) plastyczną polegającą na stworzeniu i przekazaniu komisji plakatu, obrazu lub wykonaniu rzeźby upamiętnianej odzyskanie niepodległości przez Polskę (obowiązuje dowolna technika wykonania),
b.) literacką polegającą na napisaniu wiersza nawiązującego do niepodległości Polski i wyrecytowaniu w finale,
c.) merytoryczną polegającą na rozwiązaniu testu wiedzy dotyczącego polskiej drogi do niepodległości.
4. Prace plastyczne i literackie należy przygotować sugerując się motywem konkursu (liczy się przesłanie pracy).
5. Merytoryczna forma konkursu może odbyć się z użyciem technologii komputerowej.
6. Harmonogram konkursu jest następujący:
a.) Przyjmowanie zgłoszeń na konkurs do 13.10.2023 r.
b.) Zgłębianie wiedzy oraz tworzenie przez uczniów prac plastycznych i literackich nawiązujących do odzyskania niepodległości (13.10 – 24.10.2023 r.)
c.) Test wiedzy merytorycznej i ostateczny termin złożenia prac plastycznych bądź literackich 25.10.2023 r.
d.) Ocena prac przez komisję konkursową (26.10.-8.11.2023 r.)
e.) Finał konkursu, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród (9.11.2023 r.)
7. Prace plastyczne zaprezentowane zostaną w formie wystawy podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
8. Materiały merytoryczne i bibliografię udostępnią nauczyciele historii.
9. Prace i zgłoszenia przyjmowane są do nauczycieli historii.