Szkoła Podstawowa

Kadra nauczycielska

Kadra instruktorska szkolnych grup artystycznych to najlepsi fachowcy. 
Artyści i pedagodzy.

W szkolnej strefie muzyki i tańca są z nami:

Renata Wiórkiewicz – od 2014 roku inicjatorka i koordynatorka szkolnych działań muzycznych, nauczycielka muzyki w kl. 1-3.
Poszukuje w uczniach i pomaga im manifestować ukryte emocje, odkrywać talenty, rozwijać zainteresowania oraz rozbudzać kreatywne myślenie.
Pracę z dziećmi opiera na kształceniu umiejętności intra i interpersonalnych, ekspresji twórczej, otwarciu na rozmaite doznania muzyczne oraz na refleksyjnym podejściu do zmian zachodzących we współczesnym świecie.

Michał Czachor – tancerz, student fizjoterapii na Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Przygodę z tańcem rozpoczął w wieku 7 lat. Podczas kariery sportowej zdobył najwyższą międzynarodową klasę S w Tańcu Towarzyskim. Jest drugim Vice Mistrzem Polski w Tańcach Standardowych w najwyższej mistrzowskiej klasie krajowej oraz finalistą wielu prestiżowych Turniejów Tańca Towarzyskiego w Polsce. Został zaproszony przez Inter Varsity Dance Association do reprezentowania Cambridge University na Turnieju uniwersyteckim o mistrzostwo Anglii, rozgrywanym w Blackpool „The 59th Inter Varsity Dance Competition". Zdobył tam 4 miejsce w Tańcach Standardowych w rywalizacji indywidualnej, a w rywalizacji drużynowej wywalczył mistrzostwo Wielkiej Brytanii.  

Marek Myszka – gitarzysta basowy i kontrabasista, grający także na gitarze klasycznej i ukulele. 
Jego nazwisko można znaleźć w Encyklopedii Polskiego Rocka, Encyklopedii Polskiego Reggae i Tarnobrzeskim Leksykonie Muzyki. Grał w zespołach Holy Dogs i Dogz. Związany był także z tarnobrzeską sceną reggae, z zespołami Dusza i Rapadub. Założyciel i pomysłodawca projektu Funky Mouse. Gościnnie udzielał się też w projektach zespołów CKWW, BIGQueens, S.N.O.W., T. Day oraz w nagraniach płyt „Wygraj Sukces”.  Obecnie jest stałym członkiem formacji „Ian Boon & The Music” oraz „JazzTar Project”. 
W naszej szkole pracuje z dziećmi i młodzieżą jako instruktor gry na gitarze oraz ukulele.  

Katarzyna Dereń – animatorka kultury, muzykolog, flecistka, saksofonistka, instruktor w Tarnobrzeskim Domu Kultury.  Od 2021 roku prowadzi w naszej szkole lekcje muzyki oraz zajęcia grupy wokalnej.  

Leszek Dziarek – perkusista, kompozytor, wokalista, autor tekstów, aranżer, muzyk współpracujący z wieloma znanymi artystami z kręgu polskiej muzyki popularnej, rockowej i jazzowej – Muńkiem Staszczykiem, Wojtkiem Waglewskim, Mateuszem Pospieszalskim, Małgorzatą Ostrowską. Grał m.in. w zespołach Holy Dogs, Dogz, One Million Bulgarians,  RSC. Od 2007 r. jest stałym członkiem polskiej punk rockowej grupy KSU.
W Małym Księciu pełni funkcję instruktora naszego zespołu B 612. Grupa B 612 w niezmienionej nazwie, ale w składzie odświeżanym co jakiś czas, działa od 10 lat i wierna jest muzyce rockowej, zaangażowanej i niosącej ludziom wyraźny przekaz.  

Cała artystyczna społeczność szkoły, to grupa ludzi w bardzo zróżnicowanym wieku. Wszyscy jednak z ogromną radością, nieszablonowo i w charakterystyczny, najbliższy sobie sposób, współtworzą dla innych magiczną przestrzeń i „poruszają się” w odmiennym od typowych realiów szkolnych świecie – świecie dźwięku i ruchu.  

Współpracowali z nami:

Bożena Mazur – Kołek – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, pasjonatka bluesa, dziennikarka muzyczna i nauczycielka śpiewu. W Małym Księciu pracowała w latach 2013 – 2020.
Natalia Turek muzykolog, kontrabasistka, skrzypaczka, korepetytorka kształcenia słuchu i dyrygentka chóru. Tradycje wokalne szkoły przejęła w 2020 r. Agnieszka Wojciechowska – choreografka i tancerka Studia Tańca i Ruchu „Fram”. W Małym Księciu w latach 2014 – 2020.  

Anastazja Babula –  tancerka i choreografka, pasjonatka tańca nowoczesnego; wieloletnia członkini formacji tanecznej Flash;  instruktorka hip hopu w Akademii Tańca Art Dance.