Szkoła Podstawowa

CHRONIMY NASZĄ PLANETĘ - 2020 - 2022

Ogólne informacje o projekcie

Tym razem podejmujemy współpracę z licealistami z RUMUNI, WŁOCH, CYPRU I WĘGIER. Będziemy wspólnie rozmawiać o tym jak dbać o środowisko. Głównym tematem projektu polskiej strony są przeludnione miasta na świecie. Natomiast nasi partnerzy przybliżą nam wiedzę o wulkanach, zanieczyszczonych plastikiem morzach i innych zagrożeniach, których musimy być świadomi.  

Partnerzy

  • RUMUNIA
  • WŁOCHY
  • CYPR
  • WĘGRY

Aktywność - wyjazdy - spotkania

MAJ 2020 - Międzynarodowe Seminarium ERASMUS + (on-line)

18 maja część naszej reprezentacji uczestniczyła w międzynarodowym seminarium dotyczącym plastiku w morzach i oceanach. Obecni byli też nauczyciele i licealiści z Włoch, Cypru, Węgier i Rumuni. Całość spotkania odbywała się po angielsku. To jeden z etapów naszego projektu ERASMUS + Oto co uczestniczki powiedziały podczas spotkania:  

KLAUDIA TWOREK : „Osoby, które pracują w organizacjach na rzecz środowiska dają niezwykły przykład takim młodym ludziom jak my, z czego potem możemy brać z nich przykład i również pomóc naszej planecie w ochronie środowiska.
KAROLINA WOŁEK : „Często plastikowe torby są mylone przez żółwie z meduzami, które stanowią ich główny pokarm, stąd są dla nich ogromnym zagrożeniem”
ADA BIEŃ : „…Całe spotkanie zdecydowanie powiększyło moją wiedzę na temat działań w kierunku ochrony nie tylko żółwi morskich, ale też innych zwierząt wodnych.”
OLIWIA DZIEMIANKO : „Cieszę się, że biorę udział w tak ważnym i wiele zmieniającym projekcie.”

PAŹDZIERNIK 2021 - wyjazd reprezentacji poszczególnych krajów na Cypr

Seminarium na temat życia żółwi i fok. Udział w wykładzie na temat zanieczyszczenia wód mórz i oceanów.

Budapeszt 2021