Szkoła Podstawowa

Opis Działalności

SPORT JEST BARDZO WAŻNYM ELEMENTEM DZIAŁALNOŚCI NASZEJ SZKOŁY.
Nasze zajęcia wynikające z planu lekcji odbywają się na sali gimnastycznej należącej do naszego Zespołu Szkół. Wiele aktywności podejmujemy w formie rekreacji poza budynkiem sali gimnastycznej i poza obligatoryjnym planem lekcji.

NARTY

Nasze obozy narciarskie to tradycja sięgająca początków istnienia szkoły. Co roku, w drugim tygodniu stycznia chętni uczniowie wyjeżdżają na białą szkołę. Trenujemy od świtu w małych grupach pod okiem trenerów. Doskonalimy technikę jazdy na nartach i na snowboardzie.
Wyjeżdżają dzieci z naszej szkoły podstawowej i młodzież z liceum, więc starsi muszą się trochę opiekować młodszymi. Wieczorami wychodzimy na łyżwy i na basen w gorących źródłach.  

Pływanie

Naukę pływania realizujemy jako alternatywę dla trzeciej godziny wychowania fizycznego. W soboty możemy przyjść na basen z całą rodziną dla rekreacji i w celu indywidualnego treningu. Pływania uczy nas pani Aleksandra Dąbrowska.

JOGA

Zajęcia prowadzone są, podobnie jak pływanie jako trzecia godzina wychowania fizycznego. Prowadzi je pani Aleksandra Dąbrowska.

ROWERY & TRECKING

Bardzo popularną aktywnością są rowerowe wyjazdy w okolicę i w góry. Umawiamy się podczas weekendów, ale realizujemy też rowerowe projekty edukacyjne które odbywają się w ciągu roku szkolnego. Tradycją stał się tygodniowy wyjazd jesienny w góry oraz rajd po miejscach pamięci narodowej z okazji rocznic odzyskania przez Polskę niepodległości. Pasją do rowerów zarażają nas nasi nauczyciele – pan Wojciech Marciniak, pan Robert Chmiel i pan Rafał Kodyra.   

WYPRAWY KAJAKOWE

W czerwcu, aby złapać oddech przed testami kończącymi rok szkolny wyjeżdżamy na kajaki.