Szkoła Podstawowa

Szanowni Państwo, Rodzice naszych przyszłych Uczniów, drodzy Ósmoklasiści!  

Decyzja o wyborze liceum to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. To moment, w którym decydujecie o swojej przyszłości, a wiemy, że nie zawsze jeszcze jesteście pewni co robić dalej. Liceum Małego Księcia to jedyne miejsce w okolicy w którym można realizować naukę kształcąc się nie tylko w kierunkach tradycyjnych, ale też brać udział w unikatowych projektach jak DwujęzycznośćGrafika 3D czy Informatyka Książęca.   

      Jeśli macie zdolności językowe – tylko u nas będziecie mogli zdać maturę dwujęzycznąhttps://liceummalyksiaze.pl/informacje-ogolne-dwujezycznosc/ Zapewnia ona wyższe miejsce na liście przyjętych na studia wyższe. A wcale nie jest trudniejsza od polskiej.

Jeśli zastanawiacie się co zrobić z Waszym talentem plastycznym – umożliwimy Wam - na naszym autorskim profilu Grafika 3D, rozwijanie ich bez szkody dla przedmiotów ogólnokształcących, które chcecie zdawać na maturze. W przyszłości to właśnie na umiejętnościach graficznych będziecie mogli oprzeć swoją zawodową karierę https://liceummalyksiaze.pl/o-projekcie-grafika-3d/ . Wielu naszych absolwentów wybrało właśnie tę drogę.

Informatyka Książęca https://liceummalyksiaze.pl/category/informatyka-ksiazeca-aktualnosci/ to nasz najnowszy projekt. Profil, który ma na celu przygotować naszych uczniów do matury rozszerzonej z Informatyki i przygotować na studia politechniczne. Oprócz tradycyjnej Informatyki i programowania, zajmiemy się tu robotyką i elektroniką.

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży – już 30 lat z pasją i z wielkim sercem tworzymy nasz Zespół Szkół – zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę.  Wciąż kształcimy się i doskonalimy.

Na naszego patrona nie przypadkiem wybraliśmy Małego Księcia - postać z opowieści filozoficznej napisanej przez Antoine Saint Exupery.  Mały Książę z ogromną determinacją i wrażliwością realizuje swój cel. Na każdej karcie słynnej książki czytamy o przyjaźni, konsekwencji, ciekawości, odwadze i tolerancji - o wartościach, w duchu których prowadzimy naszą edukację.

Nasze liceum jest szkołą niepubliczną, a naszym organem prowadzącym jest Społeczne Towarzystwo Oświatowo – Naukowe im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.

OPŁATY

WPISOWE – jest to jednorazowa opłata na wszystkie lata nauki w liceum. Dla pierwszego dziecka z rodziny wynosi 500 zł, a dla drugiego 250 zł. CZESNE – jest to opłata comiesięczna. Pierwsze i drugie dziecko z rodziny płaci teraz 750 zł/m-c, a trzecie – zwolnione jest z opłaty czesnego, ale tylko wtedy, gdy dwoje starszych kontynuuje naukę w naszym Zespole Szkół. Opłaty na kolejny rok szkolny ogłaszane są zawsze w maju w Regulaminie opłat za szkołę. W Małym Księciu istnieje też system stypendialny.

Za co płacimy w ramach czesnego?

 1. Za rozszerzony program nauczania języków obcych.
 2. Za dodatkowe lekcje z native speakerem – jesteśmy jedyną szkołą w Tarnobrzegu zatrudniającą nauczycieli – native speakerów.
 3. Za naukę w Oddziale Dwujęzycznym po zdaniu stosownego egzaminu. W oddziale dwujęzycznym uczymy się języka angielskiego przez 13 godzin w tygodniu – z nauczycielami polskimi i native speakerami oraz wybranych przedmiotów po angielsku.
 4. Za możliwość zdawania matury dwujęzycznej. Skutkuje ona dodatkowymi punktami przy rekrutacji na studia. Liceum Małego Księcia jest jedynym które daje taką możliwość.
 5. Za przygotowanie do Międzynarodowych Egzaminów Językowych. First Certificate, Delf https://liceummalyksiaze.pl/cambridge-english-qualifications/
 6. Za udział w międzynarodowych projektach Erasmus Plus. Realizujemy je od wielu lat zarówno jako partnerzy jak i gospodarze.
 7. Za młodzieżowe wymiany międzynarodowe. Od wielu lat współpracujemy z liceum dwujęzycznym z Budapesztu https://www.hunfalvy-szki.hu/enw
 8. Za większą liczbę godzin niż w innych szkołach, przeznaczoną na realizację treści w zakresie rozszerzeń maturalnych.
 9. Nie płacimy za dodatkowe lekcje uzupełniające w czasie takich sytuacji jak pandemia, które po zakończeniu nauki on-line wspierają uczniów i uzupełniają ewentualne braki.
 10. Za przygotowanie do konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych.
 11. Nie płacimy dodatkowo za wszystkie zajęcia odbywające się po lekcjach – muzyczne, taneczne, plastyczne, instrumentalne, teatralne, sportowe, rewalidacyjne, kółka przedmiotowe, terapeutyczne, opiekę logopedy, psychologa i pedagoga.
 12. Nasi uczniowie nie ponoszą dodatkowych opłat za uczestnictwo w innowacjach pedagogicznych i imprezach szkolnych.
 13. Za możliwość korzystania z dodatkowych godzin pływania.
 14. Za możliwość wyjazdu raz w roku na uwielbiany przez uczniów kilkudniowy górski obóz rowerowy.   

Czego nie obejmuje czesne?

 • opłaty ubezpieczenia – ok. 50 zł – jest to jednorazowa opłata za cały rok
 • opłat za nieobowiązkowe wyjazdy na wycieczki i obóz narciarski   

Zapraszamy! Dołącz do naszej społeczności, zainwestuj w wykształcenie swojego dziecka. To jedyna inwestycja w życiu, która nigdy nie zawiedzie, która zawsze się opłaci. Zapraszamy do wielkiej rodziny Małego Księcia!