Szkoła Podstawowa

REKRUTACJA 2022/23

Szanowni Państwo, Rodzice naszych przyszłych Uczniów, drodzy Ósmoklasiści!  

Szanowni Państwo, Rodzice naszych przyszłych Uczniów, drodzy Ósmoklasiści!  

Decyzja o wyborze liceum to jedna z najważniejszych życiowych decyzji. To moment, w którym decydujecie o swojej przyszłości, a wiemy, że nie zawsze jeszcze jesteście pewni co robić dalej. Wiemy, że interesuje Was wiele rzeczy i nie do końca jeszcze wiecie w jakim zawodzie chcielibyście pracować. W liceum Małego Księcia Pomożemy Wam określić swoje mocne strony i ułożyć indywidualną ścieżkę kształcenia tak, abyście wybrane „rozszerzenia” zdali na jak najwyższym poziomie. Zaproponujemy rozwiązania i takie łączenia „rozszerzeń” jakich nie znajdziecie w żadnym innym liceum. Jeśli macie zdolności językowe – tylko u nas będziecie mogli zdawać maturę dwujęzyczną. Jeśli zastanawiacie się co zrobić z Waszym talentem plastycznym – umożliwimy Wam, by go rozwijać na wysokim poziomie, bez szkody dla przedmiotów ogólnokształcących, które chcecie zdawać na maturze.   

Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nas ciąży – już 30 lat z pasją i z wielkim sercem tworzymy nasz Zespół Szkół – zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę.  Wciąż kształcimy się i doskonalimy.   

Na naszego patrona nie przypadkiem wybraliśmy Małego Księcia - postać z opowieści filozoficznej napisanej przez Antoine Saint Exupery.  Mały Książę z ogromną determinacją i wrażliwością realizuje swój cel. Na każdej karcie słynnej książki czytamy o przyjaźni, konsekwencji, ciekawości, odwadze i tolerancji - o wartościach, w duchu których prowadzimy naszą edukację. Nasze liceum jest szkołą niepubliczną, a naszym organem prowadzącym jest Społeczne Towarzystwo Oświatowo – Naukowe im. Małego Księcia w Tarnobrzegu.   

OPŁATY

WPISOWE – jest to jednorazowa opłata na wszystkie lata nauki w liceum. Dla pierwszego dziecka z rodziny wynosi 500 zł, a dla drugiego 250 zł. CZESNE – jest to opłata comiesięczna. Pierwsze i drugie dziecko z rodziny płaci 600 zł, a trzecie – zwolnione jest z opłaty czesnego, ale tylko wtedy, gdy dwoje starszych kontynuuje naukę w naszym Zespole Szkół W Małym Księciu istnieje też system stypendialny.

Za co płacimy w ramach czesnego?

 1. Za rozszerzony program nauczania języków obcych.
 2. Za dodatkowe lekcje z native speakerem – jesteśmy jedyną szkołą w Tarnobrzegu zatrudniającą nauczycieli – native speakerów.
 3. Za naukę w Oddziale Dwujęzycznym po zdaniu stosownego egzaminu. W oddziale dwujęzycznym uczymy się wybranych przedmiotów nie tylko po polsku, ale i po angielsku.
 4. Za możliwość zdawania matury dwujęzycznej. Skutkuje ona dodatkowymi punktami przy rekrutacji na studia. Liceum Małego Księcia jest jedynym które daje taką możliwość.
 5. Za przygotowanie do Międzynarodowych Egzaminów Językowych. First Certificate, Delf.
 6. Za udział w międzynarodowych projektach Erasmus Plus. Realizujemy je od wielu lat zarówno jako partnerzy jak i gospodarze.
 7. Za młodzieżowe wymiany międzynarodowe. Od wielu lat współpracujemy z liceum dwujęzycznym z Budapesztu https://www.hunfalvy-szki.hu/enw
 8. Za naukę na profilu Grafika 3D – uczniowie nie ponoszą dodatkowych opłat. Realizują poszerzony zakres godzin ze sztuki, malarstwa, sztuk wizualnych i grafiki 3d. Szczegóły w zakładce Działalność.
 9. Za większą liczbę godzin przeznaczoną na realizację treści w zakresie rozszerzeń maturalnych.
 10. Za przygotowanie do konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. 
 11. Nie płacimy dodatkowo za wszystkie zajęcia odbywające się po lekcjach – muzyczne, taneczne, plastyczne, instrumentalne, teatralne, sportowe, rewalidacyjne, kółka przedmiotowe, terapeutyczne, opiekę logopedy, psychologa i pedagoga.
 12. Nasi uczniowie nie ponoszą dodatkowych opłat za uczestnictwo w innowacjach pedagogicznych i imprezach szkolnych.
 13. Za możliwość korzystania z dodatkowych godzin pływania. W sobotę możemy uczestniczyć w nauce pływania rodzinnie – podczas specjalnie przeznaczonej na ten cel godziny na basenie.   
 14. Za możliwość wyjazdu raz w roku na uwielbiany przez uczniów kilkudniowy górski obóz rowerowy. 
 15. Nowość – na pół roku przed maturą, szczególnie teraz w okresie pandemii, organizujemy dla uczniów wsparcie nazywane szkolnymi korepetycjami. Są to bezpłatne, dodatkowe lekcje z zakresu rozszerzeń wybranych do zdawania na maturze. Odbywają się w terminach  ustalonych z nauczycielem przedmiotowym. Dostosowane są do indywidualnych predyspozycji ucznia.  

Czego nie obejmuje czesne?

 • opłaty ubezpieczenia – ok. 50 zł – jest to jednorazowa opłata za cały rok.
 • opłat za nieobowiązkowe wyjazdy na wycieczki i obóz narciarski.   

Dobre wykształcenie to jedyna inwestycja w życiu, która nigdy nie zawiedzie, która zawsze się opłaci. Zapraszamy zatem do wielkiej rodziny Małego Księcia…