Ocenianie kształtujące

Dążymy do otrzymania certyfikatu SUS

Wraz z 1 września 2021 roku Rada Pedagogiczna naszej szkoły postanowiła wkroczyć na ścieżkę Oceniania Kształtującego. Tym samym aspirujemy do włączenia nas do klubu Szkół Uczących Się. Wszystko po to, aby nasza szkoła stale rozwijała się i dostosowywała do potrzeb naszych uczniów i do nas samych. Po to by stawała się lepszą szkołą. Mamy głęboką świadomość, że aby tak się stało czasami zmiany muszą zajść również w nas… Chcemy uczyć tak, aby sprawiało to przyjemność zarówno nam jak i naszym uczniom. Chcemy motywować nasze dzieci nie strasząc ich. Chcemy udowodnić, że świadomość celów i strategii uczenia się wpływa na cały proces edukacji. Dlatego rozpoczynamy dwuletni program po egidą Centrum Edukacji Obywatelskiej która działa w partnerstwie z Amerykańsko – Polską Fundacją Wolności. Pełna jego nazwa to – Całościowy Rozwój Szkoły 1 – Ocenianie Kształtujące. Z ramienia fundacji mamy opiekuna – pani Mirkę Rokicką. Wybraliśmy też liderów, którzy będą prowadzić nas przez cały proces – panią Małgorzatę Adamczyk i panią Małgorzatę Janeczko - Kobyłecką. Na naszym blogu będziemy na bieżąco przedstawiać kronikę wydarzeń dotyczącą Oceniania Kształtującego.