DZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO

Dzisiaj 29 lutego z inicjatywy SU odbył się Dzień Zdrowia Psychicznego.

Uczniowie wraz z nauczycielami zapoznali się z technikami relaksacyjnymi między innymi takimi, jak: medytacje, akupresura czy specjalnie temu dedykowana muzyka oraz nagrania odgłosów natury. Wykonali także plakaty dotyczące problemów z psychiką oraz możliwości ich rozwiązywania: jakie są oznaki depresji i czym ona jest, a także jak sobie z nią radzić; jakie są inne zaburzenia psychiczne; gdzie szukać pomocy oraz na temat różnych form terapii. Uczniowie mieli także chwilę, aby oderwać się od obowiązków szkolnych, malowali kolorowanki relaksacyjne, grali w integracyjne gry oraz spędzali czas na rozmowach z nauczycielami i wychowawcami.

Została nagrana także sonda dedykowana tematowi dzisiejszego święta.

Był to bardzo ważny czas, który pozwolił uświadomić wszystkim jak ważne jest zdrowie psychiczne oraz pokazał istotną rolę relaksu u życiu toczącym się w ciągłym biegu i stresie.