Wycieczka do Warszawy

W piątek 17 marca wybraliśmy się do Muzeum Historii Żydów Polskich Polin oraz do Teatru Powszechnego w Warszawie. Czekając na przewodnika, maturzyści z panem Michałem Wojtaszkiem, ćwiczyli popularny na tiktoku taniec ..a my im kibicowaliśmy. Muzeum okazało się niezłą lekcją historii dającą wiedzę na temat życia żydów w dawnej Polsce i zmieniającego się ich statusu na przestrzeni wieków. Teatr Powszechny zaproponował nam alternatywną wobec książkowego pierwowzoru realizację ,,Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego. Uaktualniona wersja tego utworu uświadomiła nam wpływ rewolucji i ideologii na życie młodego człowieka. Szczególnie mocno zasygnalizowane zostały kobiece postaci lektury. Spektakl pokazał nam zupełnie nowe oblicze teatru. A potem…długa podróż powrotna. Jakaż to okazja do integracji, śpiewów i rozmów między nauczycielami i uczniami!