Spotkanie z artystką – panią Aleksandrą Zubą – Benn

10 listopada uczennice klasy II , fakultetu historii sztuki wzięły udział w wernisażu wystawy malarstwa pani Aleksandry Zuby- Benn. Artystka wypowiada się w różnych technikach malarstwa (akwarela, olej). Inspiruje się naturą, jej prace stoją na granicy sztuki nieprzedstawiającej i realnej. Tworzy wielkoformatowe, monochromatyczne kompozycje nasycone aluzyjną rzeczywistością. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych (obecnie Uniwersytet Artystyczny) w Poznaniu, dyplom w pracowni Gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz (1986). Uzyskała doktorat na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (2010). Pracuje jako adiunkt na Wydziale Sztuki Akademii Nauk Stosowanych w Tarnowie. Udział w wernisażach i spotkaniach z artystami jest nieocenionym źródłem wiedzy, kształcenia swej twórczej osobowości i wrażliwości. Zapraszamy na kolejne wydarzenia w Galeriach sztuki.