Wykład i zajęcia na Uniwersytecie Medycznym

1 marca uczniowie rozszerzający biologię i chemię po raz kolejny odwiedzili Uniwersytet Medyczny w Lublinie, aby uczestniczyć w atrakcyjnych zajęciach pogłębiających wiedzę z tych dziedzin. Mieli okazję odczuć na własnej skórze niedogodności wieku starczego, zakładając symulator starości. Pozwolił on doświadczyć między innymi zaburzeń obserwacji i pola widzenia oraz zmniejszonej mobilności ciała. Następnie dowiedzieli się, jak ogromna ilość cukru ukryta jest w produktach, które spożywamy na co dzień. Na zakończenie uczniowie wysłuchali wykładu w Zakładzie Fizjologii Człowieka na temat odruchów, a także zbadali je sobie nawzajem. Dziękujemy pracownikom Uniwersytetu Medycznego za poświęcenie nam czasu i organizację zajęć.