Spotkanie z prawnikami w ramach projektu Adwokaci Rozjaśniają Prawo

Rozszerzyliśmy swoją wiedzę na temat hejtu i stalkingu. Rozmawialiśmy o powodach tego typu zachowań, otrzymaliśmy informację na temat konsekwencji prawnych i na temat tego, jak postępować, gdy spotkamy się z przemocą w Internecie.

Serdecznie dziękujemy paniom mecenas : Marzenie Szklarz-Stępień i Justynie Czech-Czarneckiej za poświęcony czas i przekazaną wiedzę naszym uczniom.

W drugiej części spotkania odbyła się debata na temat tolerancji. Przedstawiciele poszczególnych klas prezentowali swoje poglądy związane z problemami współczesnego świata, których punktem wspólnym jest właśnie tolerancja. Rozmawialiśmy o uchodźctwie, rasizmie, równouprawnieniu, nowych technologiach, imigracji, stereotypach.

Dziękujemy pani Adriannie Sajur za przygotowanie debaty oraz podsumowanie wprost od Woltaire: „tolerancja nigdy nie wznieciła wojny domowej, nietolerancja pokryła ziemię trupami…”