Dzień biologiczno-chemiczny w MK!!!

W części chemicznej skupiliśmy się na istocie nauki jaką jest chemia czyli eksperymenty laboratoryjne. Były to: „Bańki wodorowe”, ,,Piana z płonącym magnezem”, „Lokomotywa”, ,,Znicz olimpijski”, „Kameleon” czy „Płonąca ręka”.

Doświadczenia dla swoich kolegów i koleżanek wykonali uczniowie profilu biologiczno-chemicznego: Mikołaj Borycki, Oskar Dec i Wiktor Trębacz. Antoni Kołeczek z kolei przygotował prezentację na temat kierunków jakie można studiować rozszerzając biologię i chemię.

Po pokazach na uczestników zajęć czekał chemiczny kahoot. Najlepsi zostali nagrodzeni.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem pani Anety Wolak – nauczycielki chemii w naszym liceum 👏

Na zajęciach z biologii uczniowie mieli okazję wyizolować DNA z materiału biologicznego pod czujnym okiem uczniów z klas II profilu biologiczno – chemicznego. Poznali także długą i krętą drogę jaką prowadzi od informacji zapisanej w naszym DNA do syntetyzowanego na jego podstawie białka.

Na najbardziej aktywnych uczestników warsztatów czekała słodka niespodzianka.

Opiekunem zajęć biologicznych była pani Jolanta Pożoga.