Dobiegł końca TYDZIEŃ KULTURY w MK

Od czwartku gościliśmy naszego absolwenta kierunku grafiki 3D Macieja Brysia, który obecnie studiuje na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Maciej poprowadził zajęcia z introligatorstwa jak również opowiedział młodzieży na czym polega idea szkicownika i jak ważną rolę dla każdego artysty odgrywa szkic.

Cieszymy się że w liceum MK sztuka odgrywa ważna rolę w życiu codziennym. Jesteśmy przekonani, że poprzez wszelkie formy artystyczne, które prezentujemy w naszej szkole uczymy innowacyjnego spojrzenia na świat i kształtujemy wrażliwość na drugiego człowieka. Dzięki kreatywnym zajęciom młodzież staje się bardziej spostrzegawcza, wrażliwa, uważna na drugiego człowieka. Te wszystkie umiejętności przydają się nie tylko w obszarze sztuki, ale przede wszystkim w nauce, biznesie czy wielu innych dziedzinach, które wybiera nasza młodzież w dorosłym życiu.

Dziękujemy panu Piotrowi Bednarskiemu pomysłodawcy projektu.