30 listopada uczniowie naszego liceum wybrali się do Warszawy

30 listopada uczniowie naszego liceum wybrali się do Warszawy. Pierwszym punktem wycieczki była wystawa prac Pabla Picassa. Widzieli na niej jego grafiki i ceramikę. Korzystając z okazji zwiedzili także pozostałe galerie w Muzeum Narodowym. Zobaczyli na żywo klasyczne dzieła, które często napotykają w podręcznikach szkolnych oraz obrazy, będące inspiracją dla twórców filmu ,,Chłopi”, który niedawno wspólnie oglądaliśmy.

Kolejnym punktem wycieczki był teatr Studio Buffo. Licealiści byli widzami musicalowej realizacji ,,Mistrza i Małgorzaty”. Zachwycający śpiew i choreografia zrobiły duże wrażenie. Spektakl był świetnie dopracowany, a dech w piersiach zapierał lot Małgorzaty tuż nad głowami widowni. Nie zabrakło też wspaniałej gry aktorskiej i efektów specjalnych, wystrzałów oraz magicznych sztuczek. To przedstawienie na pewno zostanie na długo w pamięci uczniów, co potwierdzają ich słowa po wyjściu z teatru: ,,to była najlepsza rzecz, jaką widziałam!”