UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

„Szacunek, prawda, autorytet, więź, odwaga, wdzięczność i uśmiech…” to słowa, którymi przywitała nas na uroczystości pierwszego dnia września dyrektorka naszego zespołu- pani Anita Woźniak. To te wartości, w których zawarta jest istota bycia we wspólnocie jaką jest nasze liceum. SZACUNEK do ludzi i wiedzy, WDZIĘCZNOŚĆ, że mamy możliwość ją zdobywać. PRAWDA, bez której nigdy nie poznamy samych siebie i ODWAGA, dzięki której nie popadamy w sidła manipulacji i bez której nasze życie mogłoby stracić smak. To nie wszystko. W eleganckim stylu młodzież z klas starszych przywitała pierwszoklasistów w ich pierwszym dniu szkoły średniej. Muzyczna oprawa i wiersz Kamila Baczyńskiego przypomniał nam jak symbolicznym i ważnym dniem jest 1 września. Rocznica wybuchu II Wojny Światowej skłania nas za każdym razem do historycznej refleksji i prowokuje naszą wyobraźnię… zwłaszcza teraz, wobec wojny trwającej od tylu miesięcy za naszą wschodnią granicą….