Spotkanie z architektem – Panem Januszem Sochą

Architektura, jej wpływ na nasze życie jest ogromny. Kim jest architekt? Słowo pochodzi z języka greckiego, architéktōn: archi- władca, téktōn – cieśla, czyli w interpretacji, człowiek który włada materiałem, buduje i kreuje przestrzeń. Słowo określające osobę skupiającą w swym umyśle przymioty inżyniera i artysty. Dzisiaj mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu z Panem Januszem Sochą, architektem, ojcem naszej uczennicy. Spotkanie to nawiązywało do dnia architektury, który obchodzony ma na celu promowanie samej architektury, jak i zawodu architekta. Pan Socha zajmująco opowiadał o studiach architektonicznych, wymogach egzaminacyjnych, charakterze zawodu i praktycznych jego stronach. Przedstawił swoje dokonania i inspiracje, oraz znakomite projekty światowych gwiazd, nagrodzonych nagroda Pritzkera (amerykańska nagroda architektoniczna przyznawana corocznie architektom, którzy mieli znaczący wkład w rozwój środowiska człowieka). Spotkaniu towarzyszyła prezentacja dotycząca kursu architektury na zajęciach Historii Sztuki prowadzonych przez Elżbietę Miśkiewicz Zamojską, przygotowana przez uczennice Ewę Soche i Amelię Krystek, oraz wystawa rysunku architektonicznego uczniów biorących udział w zajęciach rysunku pod okiem Pana Piotra Bednarskiego. Dziękujemy za spotkanie i życzymy sobie, by wśród naszych uczniów znaleźli się przyszli architekci, świadomie zmieniający na lepsze nasze otoczenie.