Debata Uczniów

Tegoroczna debata dotyczyła miejsca Kościoła i religii we współczesnym świecie. Uczniowie klas II i III: Mela Krystek, Asia Zielińska, Oliwier Kuziora, Piotrek Wompel, Konrad Woźniak, Gabriel Laskowski, Kacper Janus i Tomek Grandys, przygotowali dwuminutowe wystąpienia na trzy tematy.

1. Czy we współczesnym świecie jest miejsce dla religii? Tak lub nie – dlaczego? Jeśli tak, to jakie?

2. Problemy duchowe w XXI w. – czy i jak religia pomaga sobie z nimi radzić?

3. Czy Kościół odpowiada naszym potrzebom? Laicyzacja społeczeństwa a problemy Kościoła.

Po wypowiedzeniu argumentów przez uczestników, przeszliśmy do dyskusji dotyczącej poruszonych kwestii. Aktywnie wzięli w niej udział nie tylko słuchający uczniowie, ale także nauczyciele.

Mimo podkreślania faktu laicyzacji społeczeństwa, pojawiało się wiele głosów o potrzebie współczesnego człowieka dbania o swoją duchowość. Uczniowie zwrócili także uwagę na konieczność reform w Kościele i zmiany w szkolnej katechezie, która ich zdaniem powinna uczyć na temat różnych religii i wyznań.

Debatę prowadzili uczniowie klasy I: Ola Zych i Miłosz Gach. Wydarzenie zostało zorganizowane przez p. Adrianę Sajur