WARSZTATY JĘZYKA WALIJSKIEGO

Poświąteczna środa okazała się bardzo ciekawym dniem dla uczniów oddziałów dwujęzycznych ponieważ uczestniczyli w warsztatach języka walijskiego, które przygotował specjalnie dla nas dr Aleksander Bednarski z Katedry Filologii Celtyckiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Podczas spotkania online dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek na temat języka walijskiego, ale przede wszystkim poznaliśmy wiele słów i wyrażeń w tym języku. Choć nie jest to najprostszy język, a uczniowie pierwszy raz mieli okazję bliżej poznać brzmienie tego języka to po dzisiejszych warsztatach potrafią przedstawić się, powiedzieć skąd pochodzą i co lubią.

Bardzo dziękujemy panu Aleksandrowi Bednarskiemu za przeprowadzenie warsztatów. Diolch! Hwyl! (dziękujemy, do zobaczenia!)

PS. A oto kilka najciekawszych odpowiedzi na ankietę po warsztatach, którą uzupełniali uczestnicy:

• Nauczyłam/em się wielu przydatnych słów i zwrotów w języku walijskim (a najczęściej wymieniane to crwr czyli piwo, sut mae czyli jak się masz?);
  • Podobało mi się, że coś takiego zostało zorganizowane, sposób i metoda prowadzenia warsztatu;
  • Zaskoczyła mnie pisownia słów, ich wymowa oraz długość nazwy jednej miejscowości w Walii ( Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch);
  • Język walijski jest bardzo dziwny i skomplikowany na pierwszy rzut oka, ale interesujący.

Elżbieta Szczesiak

nauczyciel języka angielskiego