Szkoła Podstawowa

Aktualności

SUKCES W ERL EMERGENCY 2022 – gratulujemy naszej absolwentce PAULINIE RZEMIENIARZ !!!

SUKCES W ERL EMERGENCY 2022 – gratulujemy naszej absolwentce PAULINIE RZEMIENIARZ !!!

Paulina studiowała na kierunku automatyka i robotyka na Politechnice Łódzkiej, obecnie ma tytuł inżyniera w tej dziedzinie i kontynuuje studia na stopniu II. Działa w drużynie PŁ Raptors, która jest częścią studenckiego koła naukowego robotyki SKaNeR. Razem ze swoimi kolegami z koła zajmuje się pracami nad robotem lądowym (łazik marsjański, robot ratunkowy) oraz dronami. Specjalne zadania Pauliny to elektronika i układy związane z systemami zasilania robotów mobilnych.
W dniach 20.06-24.06 grupa brała udział w zawodach ERL Emergency 2022. Są to zawody międzynarodowe, opierające się na współpracy robotów ratunkowych: lądowych i latających.
Odnieśli ogromny sukces, ponieważ wygrali zawody oraz otrzymali pierwsze miejsca w 3 z 4 dodatkowych kategorii i dwa tytuły: „Best Pilot Award” dla ich pilota dronów oraz „Best Air Team”, za najlepsze wyniki w konkurencjach dotyczących robotów latających.
Zajrzyjcie na stronę gdzie opisane jest to wybitne osiągniecie:
https://www.facebook.com/1448830272074215/posts/pfbid0TaMuh9niXRWcnwMPzA34UEtnDgqTNXKyWksDXmmMZWTRV62mcMSJ14enazZy5UwKl/?app=fbl).