Erasmus+

Kolejne dwa dni wraz z naszymi erasmusowymi partnerami z Europy były bardzo intensywne. W środę tworzenie makiet kontynentów z wyróżnionymi miastami i państwami, w których przeludnienie to istotny problem. Pracowaliśmy wspólnie, pomagali nam nauczyciele rysunku i historii sztuki. Rozdanie certyfikatów uczestnictwa to ostatni etap prac w szkole. Pozostały już tylko wyjazdy, także pod hasłem projektu. Czwartek spędziliśmy w Warszawie. Odwiedziliśmy Kampus Forest, czyli jeden z najbardziej zielonych projektów biurowych i przyjazny fragment miasta. Projektanci inspirowali się tam naturą oraz trendem znanym jako biophilic design. Na otwartym dla pieszych dziedzińcu i wokoło budynków zasadzono 200 dojrzałych drzew i drugie tyle krzewów. Wyróżnikiem są też zielone tarasy na dachach, gdzie powstały strefy rekreacyjne i miejski ogród z widokiem na panoramę Warszawy. Następnym etapem było poznanie jednego z najbardziej przeludnionych osiedli w naszej stolicy i zrobienie zdjęć na tle Bliska Wola Tower. Oprócz tych kluczowych dla tematu naszego projektu punktów programu, udało nam się także spojrzeć z trzydziestego piętra Pałacu Kultury i Nauki na starą i tę nową Warszawę oraz przejechać Szlakiem Królewskim, aby podziwiać najbardziej znane i odwiedzane przez turystów miejsca.