Święty MIKOŁAJ MK

Święty MIKOŁAJ MK w ramach akcji charytatywnej przeprowadzonej w Zespole Szkół Społecznych im. Małego Księcia odwiedził Oddział Pediatryczny w tarnobrzeskim szpitalu.

Serdecznie dziękujemy uczniom i uczennicom z liceum MK za zaangażowanie w całą akcje. Po wręczeniu prezentów małym pacjentom dyrektor szpitala pan Jacek Czajka zaprosił naszych uczniów na wyjątkową lekcję fizyki oraz chemii w zakładzie Radioterapii.

Zajęcia poprowadził pan dr n.med. Marcin Sawicki – specjalista fizyki medycznej. Nasi uczniowie mogli zobaczyć na żywo wysoko specjalistyczny sprzęt oraz dowiedzieć się na czym polega leczenie opierające się na promieniowaniu jonizującym. Nie każdy ma możliwość dotknięcia takiej wiedzy.

W modelarni pan lek. med. Grzegorz Puszkarewicz przedstawił nam jak wykonuje się indywidualne osłony do unieruchomienia pacjenta.

Była to dla nas niezwykła lekcja pełna wrażeń, za co raz jeszcze serdecznie dziękujemy całemu zespołowi szpitala.