Mały Książę współpracuje z British Council

To już kolejny rok naszej współpracy z instytucją British Council, która od 80 lat w Polsce zajmuje się reprezentowaniem Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii iIrlandii Północnej w zakresie współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Jako szkoła przystąpiliśmy do programu Advantage kilka lat temu. Dziękiuczestnictwie w tym programie nasi uczniowie mogą przystąpić do egzaminów Cambridge English i otrzymują dostęp do darmowej platformy Exams PreparationOnline Support gdzie mogą zapoznać się z formułą egzaminu i wykonywać zadania przygotowujące do wybranego poziomu egzaminu.

Dlaczego warto podchodzić do egzaminu? Korzyści jest wiele. Przede wszystkim zdany egzamin Cambridge English daje honorowany na całym świecie certyfikat, który potwierdza znajomość języka angielskiego zgodnie ze Skalą Poziomów Rady Europy (CEFR). Potwierdza on fakt, że zdający potrafi posługiwać się językiem angielskim w mowie i piśmie na danym poziomie. Świadczy również o tym, że osoba posiadająca certyfikat jest ambitna, gotowa się rozwijać i potrafi dążyć do wyznaczonego celu. Dodatkowo, w zależności o uczelni wyższej, zdany egzamin pozwala zaliczyć zajęcia z języka angielskiego na studiach w Polsce, może pomóc w zwolnieniu z egzaminów końcowych z języka angielskiego lub dzięki niemu można brać udział w programach wymiany międzyuczelnianej.

Czy nasi uczniowie przystępują do tych egzaminów? Tak. Najlepiej będzie jak sami się wypowiedzą:

Do egzaminu nie przygotowywałam się długo, głównie dlatego, że byłam świeżo po maturze. Nauczyciele języka angielskiego wyposażyli mnie w odpowiednie kompetencje językowe i dobrze czułam się z jeśli chodzi o angielski. Samodzielnie przerobiłam dwie książki dedykowane egzaminowi. Zdecydowałam się pisać egzaminB2 First (FCE) w Lublinie w Centrum Językowym. Egzamin trwał cały dzień ponieważ sprawdzane były wszystkie formy, słuchanie, czytanie ze zrozumieniem, gramatyka(tzw. Use of English), pisanie i mówienie. Była to doskonała okazja do sprawdzenia siebie, swoich umiejętności oraz do umocnienia swojej wiedzy języka angielskiego, a nauka tego języka zawsze sprawiała mi przyjemność. Co prawda przygotowania zajęły mi miesiąc moich najdłuższych wakacji w życiu jednak nie uważam tego za czas stracony gdyż certyfikat jaki uzyskałam zapewni mi wiele korzyści zawodowych w przyszłości, przydając się między innymi w działalności naukowej w jakiej zamierzam się rozwinąć w przyszłości.
Magdalena Surowiec

Nauka w oddziale dwujęzycznym w Małym Księciu zdecydowanie pomogła mi przygotować się do egzaminu Cambridge. Dzięki tak dużej ilości godzin potrafiłam go zdać bez większego przygotowywania się, wystarczyło przećwiczenie przykładowych zadań z egzaminu. W nauce pomogła mi nie tylko ilość godzin, ale i nauczyciele, którzy przekazywali wiedzę w ciekawy i praktyczny sposób. Uzyskany certyfikat pozwolił mi na zwolnienie z lektoratu na studiach, a wpis w CV ogromnie pomaga w znalezieniu pracy.
Zuzanna Trębacz

Po klasie maturalnej postanowiłam wziąć udział w egzaminie Cambridge CAE i z perspektywy czasu widzę, że była to świetna decyzja. Do samego testu byłam bardzo dobrze przygotowana na lekcjach języka angielskiego w klasie dwujęzycznej. Teraz będąc na studiach jest mi zdecydowanie łatwiej na zajęciach, na których trzeba czytać artykuły specjalistyczne i naukowe z zaawansowanym słownictwem czy rozmawiać ze studentami z wymiany międzynarodowej. Sam certyfikat pozwala mi na mojej uczelni ominąć testy językowe podczas aplikacji na program Erasmus! W przyszłości pozwoli mi również łatwiej wejść w świat nauki i międzynarodowych konferencji naukowych.
Magdalena Szuba

Jeśli jesteś zainteresowana/zainteresowany egzaminami Cambridge zachęcam do kontaktu.
Elżbieta Szczesiak
Koordynator ds. języków obcych