Olimpiada wiedzy o żywieniu i żywności

Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności to konkurencja, w której wzięło udział już ponad 7000 uczniów z całej Polski. Od roku 2012 także nasi licealiści uczestniczą w tej olimpiadzie. Dla tych, którzy interesują się zdrowym odżywianiem i wiedzą o produktach żywnościowych Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności pozwala przyswoić zdrowe nawyki żywieniowe i poznać tajniki związane z żywieniem. Wszystko to na bazie biologii, chemii oraz gastronomii.
Ale nie tylko! To ciekawa rywalizacja, zapewniająca indeksy na najlepsze uczelnie w kraju, atrakcyjne nagrody rzeczowe, stypendia i bony pieniężne. Wszyscy nasi licealiści, którym udało się uzyskać chociażby tytuł finalisty, w postępowaniu rekrutacyjnym na wyższą uczelnię uzyskali 100% z biologii, co pozwoliło im dostać się na wymarzone studia.
Jesteśmy jedynym liceum w Tarnobrzegu przygotowującym uczniów do Olimpiady – Wiedza o żywieniu i żywności. Nasze doświadczenie w tej dziedzinie skutkuje sukcesami naszych licealistów.