O Konkursach

Konkursy organizowane są przez Kuratora Oświaty dla uczniów i uczennic, którzy szczególnie interesują się nauką. Jeśli pasjonuje Cię jakaś dziedzina, jeśli Twoją uwagę pochłania zagadnienie naukowe i poświęcasz mu dużo czasu poza lekcjami koniecznie zgłoś się do wychowawcy i opowiedz o tym.

Dostosujemy dla Ciebie zajęcia, które pomogą Ci przygotować się do konkursów, a te z kolei pozwolą Ci skonfrontować Twoją wiedzę z rówieśnikami z innych szkół. To bardzo rozwijające doświadczenie.

Laureaci konkursów przedmiotowych uzyskują zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty. Nauczyciele naszej szkoły mają duże doświadczenie w przygotowywaniu uczniów do konkursów przedmiotowych – czynią to z powodzeniem od lat. Dzięki temu, nasza szkoła jako jedyna w regionie jest posiadaczem tytułu przyznawanego przez Kuratora Oświaty – Szkoły Przyjaznej Utalentowanym Uczniom.